Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Pas se cese....?

Share

jasmina79

Broj poruka : 1381
    Godina : 37
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

Pas se cese....?

Počalji  jasmina79 taj Pet 19 Dec 2008, 09:52

Opet problemi sa Danteom Sad
    Vec dva-tri dana se cese u predjelu izmedju stomaka i grudnog kosa.Nije da to stalno radi ali je upadljivo.I to uvije na ta dva mjesta(mislim na istom predjelu ali i sa lijeve i desne strane).Nema nikakvih koznih promjena,ne opada dlaka,nema buha....stvarno nista.
    Sta bi to moglo biti?
    Hvala na odgovoru!

johnyAstor
    Admin

Broj poruka : 1703
    ime psa : Astor
    Datum upisa : 13.09.2008

Re: Pas se cese....?

Počalji  johnyAstor taj Pet 19 Dec 2008, 10:04

Astor je imao isti slucaj samo sto su bila ledja,sve dok se nisam zainatio da vidim sta je(znao sam da nisu buve) jedna 2-3 sata sam trazio i kako prilazim dato Astor pocinje da se cese.... Nasao sam sta je....bili su ekcemi,ja predpostavljam da je i danteu,samo moras da se zainatis i da trazis sat-2-3 pa cak i 4 sata,ako je potrebno....

nesto vise o ekcemima procitajte ovde

Poslednji izmenio johnyAstor dana Pet 19 Dec 2008, 10:10, izmenjeno ukupno 1 puta

jasmina79

Počalji  jasmina79 taj Pet 19 Dec 2008, 10:09

Ma trazila sam i nema nista.Izgledali smo kao dva majmuna koja se ceskaju Very Happy

dita

Broj poruka : 46
    ime psa : Dita
    Datum upisa : 17.09.2008

Počalji  dita taj Uto 23 Dec 2008, 18:29

Kako je Dante, jel se pojavilo nesto na tim mestima, crvenilo ili redja dlaka, bilo sta

jasmina79

Počalji  jasmina79 taj Sre 24 Dec 2008, 09:07

Nema apsolutno nista,gledam ga svaki dan.Ali sad sam se sjetila da mu je to isto bilo prije tacno godinu dana.Isto nikakvih promjena nije bilo.Cesao se 2-3 sedmice i prestao.Moze li to biti povezano sa godisnjim dobima i necim sto je vezano za taj period?

dita

Počalji  dita taj Sre 24 Dec 2008, 10:59

Moguce su alergiske reakcije u odredjeno godisnje doba ali to recimo pro;ece ili leto kadf su alergeni polen ili tako nesto slicno, sad zimi mi nepada na pamet nista sto bi dovelo do alergije a i one se cesce pojave kao plucni oblik, slicno astmi sa otezanim disanjem. Ali moguce jenesto atopicno, nepoznato, nadam se da ce proci kao i pre godinu dana

jasmina79

Počalji  jasmina79 taj Sre 24 Dec 2008, 11:19

I ja se nadam da ce biti "kako doslo tako proslo"
    Hvala na odgovoru

jasmina79

Počalji  jasmina79 taj Čet 25 Dec 2008, 10:02

Jos nsto o svrbezu kod pasa

Svrbež je najučestalija posljedica prevelikog broja buha u krznu ili drugih nametnika. Veoma jaka svrbež uglavnom je posljedica različitih kožnih alergija. Njihova koža, kao i čovjekova, može postati preosjetljivom na različite tvari s kojima je u dodiru. To se zove kontaktna alergija, a najčešće je uzrokuje sintetska tkanina kojom je prekriven pseći ili mačji ležaj. Veoma je učestala alergija na ogrlice protiv buha, pogotovo ako životinjica s orglicom pokisne. Ako je uzrok preosjetljivosti na neku vrstu mesa, najčešće na konjsko meso, pojavit će se svrbež, ali i određene vidljive promjene na prirođeno rijetko obraslim dijelovima kože. Uzrok svrbežu često može biti i nepravilno funkcioniranje mirisnih žljezda, kada si grebu dlaku od repa prema vratu koliko mogu i kidaju dlaku (to znači da se radi o upali PARAANALNIH VREĆICA).
    www.blog.hr

Mislim da je u pitanju dekica koja se nalazi u kucici jer je deblja pa je stavljam samo kad zahladi.Mislim da u njoj ima malo sintetike Embarassed

dita

Počalji  dita taj Čet 25 Dec 2008, 11:09

Ako mu nisi menjala hranu ili davala neku poslasticu kao nagradu ili nesto drugo promenila u ishrani veoma je moguce da je to u pitanju. Izbaci je iz kucica pa da vidimo kako ce on da se ponasa

jasmina79

Počalji  jasmina79 taj Sre 31 Dec 2008, 09:58

Jucer sam sam primjetila da se Dante cese na jos jednom mjestu koje je bilo malo crvenkasto.Nazvala sam veterinara koji mi je rekao da kupim Oronazol mast i stavljam na to mjesto.
    Nisam nasla mast pa mi je preporucio Oronazol sampon.Posto je Dante imao pocetnu upalu pluca ne dolazi u obzir kupanje pa smo se dogovorili da napravim blagi rastvor i natopim to mjesto,bez ispiranja.
    Nisam to uradila jer se danas manje cese ali idem kupiti sampon za svaki slucaj.Imali li neko nesto reci u vezi ovog preparata?Je li ga neko vec koristio?

Sponsored content

Počalji  Sponsored content Danas u 09:09

Sada je Uto 06 Dec 2016, 09:09