Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Odvikavanje labradora od kuce u dvoriste

Delite
    ikica

Broj poruka : 8
    Godina : 30
    ime psa : Mafi
    Datum upisa : 19.11.2012

Odvikavanje labradora od kuce u dvoriste

Počalji  ikica taj Pon 19 Nov 2012, 14:25

Cao ,
    Moje ime je Irena . Danas sam se pridruzila ovom forumu . Imam par pitanja . Naime pre nedelju dana sam uzela stene labradora sad vec staro 2 meseca . Tacnije sutra mu je mali rodjendan Very Happy . Zove se Mafi i veoma je dobro i interesantno kuce . Trenutno zivi kod mene u kuci ... i nameravam da ga tu zadrzim dok je zima jer se plasim da bi mu bilo hladno da spava u supi a kucicu jos uvek nema . Naucio je da kaki i piski napolju tako da sa tim nemam problem .. Nemam problem sa njim generalno , razume fuj to ne radi ono sto ne treba .. samo me zanima da li ce mi kasnije biti veliki problem da ga naviknem da spava u kucici kad otopli malo i koliko ce to njemu biti problem ? Sad , dok je jos mali sasvim je solidno ovde gde je ali kad bude porastao bojim se da ce mu kuca postati tesna jer nije bas prostrana . Ako ste imali slicno iskustvo pomozite . Hvala Smile
    Berna

Broj poruka : 5372
    Godina : 33
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

Re: Odvikavanje labradora od kuce u dvoriste

Počalji  Berna taj Pon 19 Nov 2012, 15:07

Cao i dobrodosli Smile

Labrador je drustven pas i najvise voli da je sa svojim ljudima. To znaci da ako ga sad naviknes da bude unutra, velika je verovatnoca da ces imati gadnih problema kad ga izbacis napolje na prolece. Naime, nece mu biti jasno zasto i kako, a drugo, bice potpuno sam.

Ako nema neke preke potrebe da pas bude napolju (mama, tata i ostali koji zive u ubedjenju da pas nije za kucu), ne vidim razlog zasto bi pas bio napolju. Veruj mi, bice najsrecniji kad je sa tobom. A sto se tice toga da mu kuca bude tesna, ako ga istrcavas i naviknes na neka osnovna pravila po kuci (sta sme, a sta ne sme), neces imati nikakvih problema, jer ce naci neko zgodno mesto da se prostre Smile Ja imam labradora koji zivi unutra vec 6.5 godina, i svaki put kad odem kod nekog u posetu i ostavim ga na terasi ili u dvoristu, o stoji njuskom priljubljenom na vrata i hoce kod mene.

Nadam se da cemo uskoro videti i slike malise Smile

Broj poruka : 3047
    Godina : 19
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

Počalji  Ben_Bella taj Pon 19 Nov 2012, 19:08

Berna je upravu, da moja mama nije alergicna na zivotinjsku dlaku, moji psi bi bili unutra, ali nazalost tako je kako je, a ako vas pas vec moze unutra, bilo bi mu najlepse... Wink
    ikica

Počalji  ikica taj Pon 19 Nov 2012, 19:49

Bolje vas nasla Smile Ok hvala ... vezao se dosta za nas .. ja sam nekako mislila da je bolje da provodi vreme u dvoristu jer ima zaista mnogo snage koju u kuci nema gde da istrosi .. tacnije nema nesto mesta preterano za trcanje i te tako stvari dok je dvoriste druga prica .. dugacko je i ima stvarno mnogo ,mnogo prostora . naravno da ga ne bih na hladnoci drzala napolju jer mi bi ga bilo zao .. Sve u svemu navikli smo na njega da je u kuci samo sam zelela da znam da li je bolje da ga drzim u dvoristu ili u kuci zbog njega samog .. tj da bi njemu bilo bolje ... Smile Hvala na odgovorima Smile
    Ben_Bella

Počalji  Ben_Bella taj Pon 19 Nov 2012, 20:01

Zaboravila sam da vam pozelim dobrodoslicu Embarassed , zato dobrodosli Smile !!! Ako psa setate jednom dnevno na dva sata na primer, da se onako dobro istrci, plus se poigrate u dvoristu, zivece srecno i nista mu nece smetati. Wink
    Leo III
    moderator

Broj poruka : 1259
    Godina : 22
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

Počalji  Leo III taj Pon 19 Nov 2012, 22:54

Dobrodošlica i od mene! Smile
    Ja mislim da labradoru je lepše napolju, izuzev ako ima adekvatne aktivnosti svakog dana (Bernin pas, npr.). Ja imam 2 psa, a jedna je labradorka. Živim u kući sa dvorištem, a ona i Leo su u dvorištu. Da je unutra, mislim da bih joj uskratio sva jurcanja, istrčavanja, igranja sa njim, toga ne bi bilo unutra.
    Skroz razumem onda ljude koji imaju jednog psa i u kući, pa smorio bi se napolju, ali opet labradoru treba kretanja, ako mu se to ne pruži to je mučenje. Nije kao jorki, kinezi, i još mnoge rase kojima ne trebaju šetnje UOPŠTE (a može naravno). Nema 'mrzi me' da ga prošetam, ili slično. Jednostavno je to takva rasa...

ikica

Počalji  ikica taj Uto 20 Nov 2012, 00:31

Hej ljudi hvala vam puno i na ovoj toploj dobrodoslici i na komentarima ..i na razlicitim iskustvima .. Lepo je znati da moze da bude i unutra a opet i napolju ... Slazem se sa tobom Leo 3 jer vidim koliko energije ima i da je u stanju da trci konstantno a u kuci mu je mali prostor .. Ipak trudimo se da dosta vremena provedemo sa njim napolju jer je jos uvek lepo vreme i da budemo uz njega sto je vise moguce jer krece da cvili kada je sam ... Naravno da cu na prolece jos vise vremena provoditi sa njim napolju jer ce mu prijati i to lepo vreme .. primetila sma kad se vrati unutra odmah zaspi .. valjda ga taj svez vazduh potpuno " obori s nogu " Laughing Imam jos par pitanja ..On je danas napunio dva meseca ..znate li kad mogu da mu stavim ogrlicu i povodac jer su mi rekli da je jos mali za to ..msm kad smo ga dobili ..pa me zanima koje je pravo vreme za to ?! I jos jedno .. mi smo naucili mesto-sedi i dodji .. jel ok da uci sve dalje .. msm koliko je u stanju uopste sad da upamti tu osnovnu dresuru i da li je jos mali za to ?! Hvala Smile
    ikica

Počalji  ikica taj Uto 20 Nov 2012, 00:39

ah da ..zaboravih .. vrlo rado bih stavila slike ..ali pojma nemam kako Very Happy Question Embarassed
    Berna

Počalji  Berna taj Uto 20 Nov 2012, 09:19

Kupis ogrlicu i povodac i eto jednog zdravog resenja i za tebe i za njega Wink

Počalji  Ben_Bella taj Uto 20 Nov 2012, 10:58

Berna ::Kupis ogrlicu i povodac i eto jednog zdravog resenja i za tebe i za njega Wink
    Slazem se, treba se odmah poceti sa povodnikom i ogrlicom, tako ce se najlakse navici... Wink
    Berna

Počalji  Berna taj Uto 20 Nov 2012, 11:34

Meni je najzalije kad vidim psa koji nije izasao iz dvorista. Moj stanodavac ima u dvoristu rotvajlerku. Prelep pas. Ona nije izasla iz tog dvorista. Puste je preko dana sa lanca, ali to nije to. Ima kucicu na ciji su ulaz stavili neke krpe, da bi joj toboze bilo toplije. Sta da kazem? Da je predebela ili da su joj se noge iskrivile? Meni je ono uzasno gledati.

Elem, sta hocu da kazem, bez obzira na dvoriste, psu treba setnja! Labrador moze da zivi u dvoristu, verovatno je moj prethodni post pogresno shvacen. Na tvom mestu ja bih sad odlucila gde ces pas ziveti. Ako hoces psa koji ce da zivi u dvoristu, napravi mu kucicu sa termoizolacijom i nek tu zivi. Redovno ga setaj. Kad prodje zima pas ce vec imati 8 meseci, vec ce imati neke navike, i izbacivanje u dvoriste ce samo biti stres za njega.

Počalji  ikica taj Uto 20 Nov 2012, 12:46

Ok .. hvala Berna .. Meni su rekli da ne sme na povodac do nekih .. zaboravila sam 2-3 meseca ..pa mi nismo nista kupovali bas zbog toga ..jer mu kako sam razumela vratni mislici mu jos nisu razvijeni pa zbog toga .. Ali dobro ..sad znam da mogu da mu kupim i ogrlicu i povodac. Nemojte pogresno da me shvatite .. nisam planirala da ga izbacim iz kuce i da ga vise nikad ne pustim ..mislila sam samo jer su najavili jaku zimu da bi mu bilo hladno napolju tj u kucici i u toj sobici koju imamo van kuce i u kojoj se ne greje .. zato sam odlucila da ga drzim u kuci ..zbog njega i da mu bude toplije .. a onda sam tamo kad otopli mislila da ga postepeno navikavam tj da spava i dalje u kuci ali da vreme sa njim provodim uglavnom u dvoristu jer ce mu biti lakse za skakutanje ,trcanje itd ... samo to .. Ne bih ja njega sad izbacila i zatvorila vrata i to je to .. prosto znam da bi i njemu bilo tesko ...Samo mislim da je jos uvek mali za hladnocu koja ce biti ..eto to Surprised
    ikica

Počalji  ikica taj Uto 20 Nov 2012, 12:47

a za dresuru .. ? Mislim jel mogu sve da ga ucim .. nije to za njega nesto sad .. naucio je nesto samo jel nije jos mali za to ucenje i tako to ? Smile
    tami_lab

Broj poruka : 86
    Godina : 39
    ime psa : Tami
    Datum upisa : 05.06.2011

Počalji  tami_lab taj Uto 20 Nov 2012, 13:08

ikica ::a za dresuru .. ? Mislim jel mogu sve da ga ucim .. nije to za njega nesto sad .. naucio je nesto samo jel nije jos mali za to ucenje i tako to ? Smile

Nikad nije rano za učenje, najbolje kroz igru.
    Takvo učenje nije dresura u klasičnom obliku da bi i bilo rano. Npr. svaki put kad mu dajete hranu, pozovete ga: "dođi" i sl.
    ikica

Počalji  ikica taj Uto 20 Nov 2012, 13:12

Hvala Tami_Lab Smile Ucimo mi od svega po malo .. i kapiramo .. samo sam pitala da bih znala da njemu to ne bi bilo komplikovano ili zamorno Smile tako smo i poceli sa njim da ucimo ..kada mu dajemo hranu ili keksice govorimo dodji i sve to i kapira Smile))
    Leo III
    moderator

Broj poruka : 1259
    Godina : 22
    ime psa : Ejmi
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 17.04.2011

Počalji  Leo III taj Uto 20 Nov 2012, 13:41

Berna ::Meni je najzalije kad vidim psa koji nije izasao iz dvorista. Moj stanodavac ima u dvoristu rotvajlerku. Prelep pas. Ona nije izasla iz tog dvorista. Puste je preko dana sa lanca, ali to nije to. Ima kucicu na ciji su ulaz stavili neke krpe, da bi joj toboze bilo toplije. Sta da kazem? Da je predebela ili da su joj se noge iskrivile? Meni je ono uzasno gledati.

Elem, sta hocu da kazem, bez obzira na dvoriste, psu treba setnja! Labrador moze da zivi u dvoristu, verovatno je moj prethodni post pogresno shvacen. Na tvom mestu ja bih sad odlucila gde ces pas ziveti. Ako hoces psa koji ce da zivi u dvoristu, napravi mu kucicu sa termoizolacijom i nek tu zivi. Redovno ga setaj. Kad prodje zima pas ce vec imati 8 meseci, vec ce imati neke navike, i izbacivanje u dvoriste ce samo biti stres za njega.
    Slažem se da je šetnja svakako potrebna i kad pas živi u dvorištu. Ali, meni je recimo najefikasnje kad sam u manjku sa vremenom da je istrčim u dvorištu, ili da je uvedem u kuću ili da je uvedem u moju sobu gde ćemo opet dosta provesti zajedno.

ikica

Počalji  ikica taj Uto 20 Nov 2012, 18:35

ma naravno ..slazem se da pas mora znati sta je setnja i ulica ..kao i povodac i sve .. ali kao sto kaze leo nekad je zaista teko uskladiti sve obaveze i setanje 2 -3 puta dnevno .. zato je lakse kad postoji dvoriste .. malo ga pustis da se istrci i njemu je vec bolje .. Mi za sad postizemo da mu se skroz posvetimo ..svako po malo i uspemo ... Naravno ne znaci da nekad nece biti tesko i da necemo imati knap vremena.. ali sreca mama je u penziji i nije joj tesko i da potrci sa njim i da se igra i da se proseta .. tako da sam sa te strane mirna jer znam da nikad nece biti sam samcijat vec ce uvek nekko biti tu za njega ... I love you

Sponsored content

Počalji  Sponsored content

Sada je Pon 18 Dec 2017, 10:07