Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Klempave usi :( please help :P

Share

shadyns

Broj poruka : 18
    Godina : 32
    ime psa : NOLE
    Datum upisa : 22.03.2013

Klempave usi :( please help :P

Počalji  shadyns taj Sre 27 Mar 2013, 20:58

Zamolio bi ako je neko imao slican problem i uspeo da ga reci da mi pomogne...
    Moj lab ima sada 7 meseci i u pocetku su mu usi bile sasvim normalne a sada mu skoro uvek stoje onako ukocene u nazad i presavijene a ne leze lepo uz glavu...
    Posto bi voleo da ga odvedem za izlozbu jednog dana voleo bi da to sredim ako je ikako moguce...
    Cak sam razmisljao da uzmem i zenku pa... Ali ako ne prodje na izlozbi itd to ce ici malo teze...
    Jako je dobar, poslusam ma sve super i bash bi mi bilo krivo ako mu usi tako ostanu pa ako neko ima iskustva ili ideju kako bi to mogao da sredim bio bi veoma zahvala...
    Inace sam saznao da se ne znam zasto to desilo josh jednom u istom leglu iako i mama i tata imaju perfektne usi....
    I bash se vidi na mojoj slici avatara kako mu desno uvo stoji ali se sada to desava i sa levim...

paun

Broj poruka : 375
    Godina : 40
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

Re: Klempave usi :( please help :P

Počalji  paun taj Sre 27 Mar 2013, 21:23

Meni je to promaklo dok je moj pas rastao, pa sada često drži tako uši, mislim da stalno nameštanje i masaža može da popravi situaciju, dok se uvo ne formira skroz. Ja mom kad masiram malo uši one duže vreme ostanu pravilne.

Ben_Bella

Broj poruka : 3047
    Godina : 18
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

Počalji  Ben_Bella taj Sre 27 Mar 2013, 21:41

paun ::Meni je to promaklo dok je moj pas rastao, pa sada često drži tako uši, mislim da stalno nameštanje i masaža može da popravi situaciju, dok se uvo ne formira skroz. Ja mom kad masiram malo uši one duže vreme ostanu pravilne.
    Ovo moze da pomogne! Da li ste pitali veta za ovaj problemcic? :)Ako jeste, sta je rekao?

shadyns

Počalji  shadyns taj Sre 27 Mar 2013, 21:55

Ben_Bella ::
    paun ::Meni je to promaklo dok je moj pas rastao, pa sada često drži tako uši, mislim da stalno nameštanje i masaža može da popravi situaciju, dok se uvo ne formira skroz. Ja mom kad masiram malo uši one duže vreme ostanu pravilne.
    Ovo moze da pomogne! Da li ste pitali veta za ovaj problemcic? :)Ako jeste, sta je rekao?
    Pa veterinar mi nije bio bash ubedljiv i na moje neko insistiranje mu je zalepio usi mada kao ne misli da ce to pomoci ali cemo da vidimo ali bi bash voleo da cujem ako je iko imao tako neki problem i uspeo da ga resi...

Ben_Bella

Počalji  Ben_Bella taj Sre 27 Mar 2013, 22:35

shadyns ::
    Pa veterinar mi nije bio bash ubedljiv i na moje neko insistiranje mu je zalepio usi mada kao ne misli da ce to pomoci ali cemo da vidimo ali bi bash voleo da cujem ako je iko imao tako neki problem i uspeo da ga resi...
    Ja sam imala takav problem sa rotvajlerkom, resila sam ga sa flasterima koje smo zalepili... Wink

ViPns

Broj poruka : 1158
    Godina : 39
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

Počalji  ViPns taj Sre 27 Mar 2013, 23:00

Da li mozes da postavis rodovnik svog psa, posto meni deluje da je to nasledio od nekog pretka i da se verovatno ne moze ispraviti!

Ben_Bella

Počalji  Ben_Bella taj Sre 27 Mar 2013, 23:11

ViPns ::Da li mozes da postavis rodovnik svog psa, posto meni deluje da je to nasledio od nekog pretka i da se verovatno ne moze ispraviti!
    Nole je Benov sin... Niko iz Benove linije nema klempave usi. Aba, Noletova mama je kao mala drzala usi kao on, ali su joj zalepili i one su se vratile u normalu...

paun

Broj poruka : 375
    Godina : 40
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

Počalji  paun taj Čet 28 Mar 2013, 00:21

Nisam, meni to stvarno nije problem, niti mi je ružno niti mu smeta. Doduše nisam ni kupio psa za izložbe. Verovatno da imamo iste predke u rodovnicima.

Nade
    moderator

Broj poruka : 553
    Godina : 25
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

Počalji  Nade taj Čet 28 Mar 2013, 06:09

Meni pas izgleda ko da ima pretesko uvo.Ovo je nesto sta se jako tesko koregira, zato sta prvo, labradori imaju klempavi ushi, tako da fishbane i lepenje...ne znam koliko tje pomoci. Drugo ovo nisu dobermani kojima se vezu ushi i primaju pojacanje da bi sama `rskavica ojacala. Nadam se da tje uspeti al opet.

Ako mozete postavite pas u celost,jedna slicica u stav, a druga glavica pa da vidimo. Smile

Nade
    moderator

Počalji  Nade taj Čet 28 Mar 2013, 06:12

ViPns ::Da li mozes da postavis rodovnik svog psa, posto meni deluje da je to nasledio od nekog pretka i da se verovatno ne moze ispraviti!
    Nole je Benov sin... Niko iz Benove linije nema klempave usi. Aba, Noletova mama je kao mala drzala usi kao on, ali su joj zalepili i one su se vratile u normalu...

Jeste genetika u pitanje kao sta PEtar rekao, posto si ti napisala da je njegova mama kao mala tako nosila usi. To nije greska,ali takodje je nepozeljno, opet zato sta za ova pasmina nije svojstveno da se vezuju ushi.

Berna

Broj poruka : 5369
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

Počalji  Berna taj Čet 28 Mar 2013, 08:50

Ja se slazem sa Petrom, ostavite psa na miru da bude pas i zaboravite na izlozbe, on nije za izlozbe iz vise razloga i ne samo zbog nepravilnog drzanja usiju.

shadyns

Počalji  shadyns taj Čet 28 Mar 2013, 23:30

Berna ::Ja se slazem sa Petrom, ostavite psa na miru da bude pas i zaboravite na izlozbe, on nije za izlozbe iz vise razloga i ne samo zbog nepravilnog drzanja usiju.
    Dobro nije to toliko neophodno ja sam mislio cisto zbog parenja ako nista drugo ali kada si to vec spomenuo koji su to razlozi?
    Inace sam mu skinuo samo posle dva dana flastere i vec ih dva dana sada drzi super, zakacinju slike od nedelje kada se vratim kuci i pre i posle slike pa...
    Ali voleo bi da mi navedes koji su to razlozi sto nije za izlozbu cisto da znam....

Nade
    moderator

Počalji  Nade taj Pet 29 Mar 2013, 08:11

Postavi sliku u stav, pa tjemo prokomentirati.

shadyns

OK

Počalji  shadyns taj Pet 29 Mar 2013, 08:36

Nade ::Postavi sliku u stav, pa tjemo prokomentirati.
    Pa nije propblem hocu ali on ima tek 7 meseci nije malo rano da se uopste nesto dobro ili lose kaze... koliko sam ja upoznat tek sa 12 meseci prestaje da raste i dobija formu koju treba...
    Ali od nedelje cu staviti par slika bar da za sada cujem komentare...
    Meni je on presladak i stvarno nista nije problem da mi se kaze ali jednostavno bi voleo da znam posto je ovo moj prvi pas pa i nisam bash upoznat sa svim stvarima ali se trudim Very Happy.

Nade
    moderator

Počalji  Nade taj Pet 29 Mar 2013, 08:51

Pa zato na izlozbe ima vishe kategorija, bebe klasa, puppy, juniori i zreli. uvek se ocenuje trenutno stanje psa, nema veze sta je on 7 meseci, jer se on uporedjuje sa pse sta su u odredjeni okvir uzrasti Smile

shadyns

Tnx

Počalji  shadyns taj Pet 29 Mar 2013, 10:00

Nade ::Pa zato na izlozbe ima vishe kategorija, bebe klasa, puppy, juniori i zreli. uvek se ocenuje trenutno stanje psa, nema veze sta je on 7 meseci, jer se on uporedjuje sa pse sta su u odredjeni okvir uzrasti Smile
    Vazi hvala na odgovorimo to sam i skontao ali sam se nadovezao na to sto je receno kao nije za izlozbe pa ocu da kazem mozda sada nije a bice... ali opet i ako sada nije hocu da znam zasto tako da se zahvaljujem u napred na komentarima kada okacim slike...
    Mislim ako se vec sada zna da ne moze da znam odma...

Berna

Počalji  Berna taj Pet 29 Mar 2013, 10:08

Ako razmisljas o parenju treba sebi da postavis par pitanja kao

1. Zasto pariti, koje osobine (karakterne i fizicke) hoces da se prenesu u sledece generacije

2. Da li je pas zdrav (nema displazije kukova, laktova, srcanih mana itd - pogledaj i procitaj o genetskim bolestima karakteristicnim za rasu)

3. Pas treba pozitivno da bude ocenjen na izlozbi (to i nije toliko veliki problem, pogotovo na malim seoskim izlozbama gde nema neke vece konkurencije), ali da li je pas dovoljno morfoloski dobar da bi se uveo u priplod

Mozes da postavis slike u stavu, potencijal se moze videti i kod dvomesecnih stenaca, po mom misljenju pas je slabijeg kostura i ima usku glavu, bez obzira da li usi drzi pravilno ili ne; inace sam misljenja da ne treba svaki pas da udje u priplod i da svako ko zeli da pari svog psa treba da ima odredjena znanja kako o rasi tako i o samom odgajanju.

Naravno to ne znaci da pas ne moze da bude divan ljubimac i da ne treba da bude besprekorno voljen!

shadyns

...

Počalji  shadyns taj Pet 29 Mar 2013, 11:09

Salzem se stvarno sa svim sto si rekao...
    Zato i pisem ovde zato sto verujem da ima ljudi koji se razumeju i znaju mnogo vise od mene sa obzirom da mi je ovo pri pas.
    I ako se ne varam imam 2 godine da sve to saznam i naucim...(mislim do spremnosti psa za parenje)
    Niko nije naucen rodjen i za sve ima vremena, i u svakom slucaju ne bi da se bavim parenjem i ne znam cime zbog para ili tome slicno nego sam ovog psa jako zavoleo koliko nisam ni bio svestan kada sam ga uzeo i samo iz razloga sto bi voleo da uzmem josh jednog labradora zenku i tu bi poveo josh vise racuna oko pedigrea(njegove loze itd).
    Ali opet ako Nole ne bude adekvatan za sve to nista nije problem... boze moj to je moj pas kog volim i ovako i onako nista to se ne moze promeniti ali voleo bi oko svega toga malo vise da saznam i da se upoznam da znam eventualno za sledeci put ili... zato hvala na svim postovima i kada postavim slike bi voleo iskrena misljenja o svemu tome ako se razumemo...
    H

Berna

Počalji  Berna taj Pet 29 Mar 2013, 11:17

Verujem da svog psa jako volis, ne verujem da je iko ovde pomislio suprotno! I ja svog psa jako volim, pa ga nikad nisam parila, niti cu. Pas je slabijeg kostura, rep mu je kriv kao 13. paragraf, ima pokidane ligamente na oba kolena, blagu displaziju desnog lakta (ciji su se simptomi pojavili prvi put prosle godine, a inace je pas jako jako aktivan), a sa druge strane sam sasvim sigurna da bi pokupio 5icu na seoskoj izlozbi. Da li bi bilo ok da ga parim? Ne bi. Imaj u vidu da je svaki pas prica za sebe, samim tim Nole je jedinstven i nijedan njegov potomak (ako ih bude bilo) nece biti Nole.

S druge strane ako se pas ne pari, nece mu faliti apsolutno nista. Ne moras cak ni da ga kastriras da bi ziveo dug i srecan zivot sa vama.

shadyns

...

Počalji  shadyns taj Pet 29 Mar 2013, 12:03

Berna ::Verujem da svog psa jako volis, ne verujem da je iko ovde pomislio suprotno! I ja svog psa jako volim, pa ga nikad nisam parila, niti cu. Pas je slabijeg kostura, rep mu je kriv kao 13. paragraf, ima pokidane ligamente na oba kolena, blagu displaziju desnog lakta (ciji su se simptomi pojavili prvi put prosle godine, a inace je pas jako jako aktivan), a sa druge strane sam sasvim sigurna da bi pokupio 5icu na seoskoj izlozbi. Da li bi bilo ok da ga parim? Ne bi. Imaj u vidu da je svaki pas prica za sebe, samim tim Nole je jedinstven i nijedan njegov potomak (ako ih bude bilo) nece biti Nole.

S druge strane ako se pas ne pari, nece mu faliti apsolutno nista. Ne moras cak ni da ga kastriras da bi ziveo dug i srecan zivot sa vama.
    E pa bash to hocu da cujem, delimo misljenje i on kao on kao moj pas je meni prelep i ne bi ga nikada menjao ali hocu da cujem kao rasa labrador da li spada u kategoriju bolju ili losiju ili kako vec to ide odnosno jel ima tako neke mane...
    Odnosno jel jeste za izlozbu uopste ili nije, ako jeste super odvescu ga ako nije nikom nista... boze moj i dalje je moj prelepi pas koji nece ici na izlozbe i tacka Very Happy a opet sa druge strane ako ja ne radim neshto dobro ili ne dovoljno i to se odrazava na izgled mog psa i to bi voleo da znam da to promenim itd...zato bih voleo da cujem misljenja... Iskreno nije bio mnogo aktivan sada sam poceo tek po tri puta dnevno da ga istrcavam itd, do sada jje to bilo redje pa ima male grudi ... zao mi je i sto danasnji veterinari verovatno nisu kao pre posto odes kod nekog zvucnijeg imena kao ja i naravno posto ima mnogo stranak ne pokloni dovoljno paznje i ne saznas na vreme sve sta treba da radis iako bi to zeleo i zato smo osudjeni da na ovakav nacin dolazimo do odgovora...

Berna

Počalji  Berna taj Pet 29 Mar 2013, 12:24

Ono sto je do tebe jeste da se potrudis da mu dajes sto kvalitetniju hranu (npr sto kvalitetnije granule, ako kuvas da vodis racuna da u obroku ima 70-80% mesa, ima dosta info na internetu ako te zanima mogu da te uputim), takodje da ne preterujes sa fizickim naporom dok je jos u razvoju (znaci do nekih 12 meseci), da vodis racuna o stepenicama, klizavim podovima, da ga ne istrcavas na povodcu (setnje bez povodca su ok, ali ne i dzogiranje i trcanje uz bicikl i sl).

E toliko je do tebe sve ostalo je genetika i nazalost ako je npr genetski predodredjen da ima displazicne kukove, ma koliko ti vodio racuna o stepenicama, podovima i fizickoj vezbi, kukovi ce biti displazicni.

Takodje i kad je kostur u pitanju, ako pas ima slabiji kostur, mozes ti da ga "bildujes" koliko hoces. Pas ce imati dobru misicnu masu ali i dalje slab kostur.

Isto i kod oblika i velicine lobanje, njuske, usiju, vilice, visine, duzine i oblika ledjne linije, pigmentacije itd.

shadyns

Počalji  shadyns taj Pet 29 Mar 2013, 12:39

Berna ::Ono sto je do tebe jeste da se potrudis da mu dajes sto kvalitetniju hranu (npr sto kvalitetnije granule, ako kuvas da vodis racuna da u obroku ima 70-80% mesa, ima dosta info na internetu ako te zanima mogu da te uputim), takodje da ne preterujes sa fizickim naporom dok je jos u razvoju (znaci do nekih 12 meseci), da vodis racuna o stepenicama, klizavim podovima, da ga ne istrcavas na povodcu (setnje bez povodca su ok, ali ne i dzogiranje i trcanje uz bicikl i sl).

E toliko je do tebe sve ostalo je genetika i nazalost ako je npr genetski predodredjen da ima displazicne kukove, ma koliko ti vodio racuna o stepenicama, podovima i fizickoj vezbi, kukovi ce biti displazicni.

Takodje i kad je kostur u pitanju, ako pas ima slabiji kostur, mozes ti da ga jes" koliko hoces. Pas ce imati dobru misicnu masu ali i dalje slab kostur.

Isto i kod oblika i velicine lobanje, njuske, usiju, vilice, visine, duzine i oblika ledjne linije, pigmentacije itd.
    Pa hranim ga sa hills jagnjetinom od prvog dana i samo sa njima nista drugo od kada sam ga dobio...
    A istrcavam ga tako sto mu bacam lopticu po poljani a setnja normalna a vidis nisam znao da ne smem ni da preterujem Very Happy
    A za pod znam ali sta da radim kuca mi nova i cela kuca je u plocicama i parketu ali mislim da nema problema sa kukovima koliko sam mogao da pazim sam pazio da ga ne teram da sedi u kuci posto klizi itd... ali mislim da su mu kukovi u redu... sada je po dvoristu kada nismo kuci pa tamo nije problem ali u pocetku je bilo hladno pa mi bilo zao da uopste bude napolju a sada kada nismo tu je napolju a kada smo tu u kuci...

Nade
    moderator

Počalji  Nade taj Pet 29 Mar 2013, 12:41

Berna sve napishala Smile

Druze, pogledaj u razgovor za rase, ima nekoliko tema gde mozes da procitas i vidis slike. a evo ima jos jedan novi intervju Smile

Berna

Počalji  Berna taj Pet 29 Mar 2013, 14:00

Stavi tepihe ili prosto neka ne trci po plocicama. A za displaziju, nije dovoljno misliti da je sve ok, jedini nacin da se utvrdi da li pas ima displaziju ili ne jeste snimak kukova i laktova, i nista drugo. Tu takodje treba voditi racuna i odvesti kod veterinara koji provereno zna da postavi psa pravilno za snimak. Takodje prilikom snimanja pas mora da bude sediran.

shadyns

Počalji  shadyns taj Pet 29 Mar 2013, 14:36

Berna ::Stavi tepihe ili prosto neka ne trci po plocicama. A za displaziju, nije dovoljno misliti da je sve ok, jedini nacin da se utvrdi da li pas ima displaziju ili ne jeste snimak kukova i laktova, i nista drugo. Tu takodje treba voditi racuna i odvesti kod veterinara koji provereno zna da postavi psa pravilno za snimak. Takodje prilikom snimanja pas mora da bude sediran.
    Sta znaci sediran ...
    A da sam stavio tepihe danas bi ih bacio koliko se on ljinao zadnja dva meseca to je strasno... mislim i sada se ljina ali ne bas toliko...

Sponsored content

Počalji  Sponsored content Danas u 09:05

Sada je Uto 06 Dec 2016, 09:05