Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Klempave usi :( please help :P

Share

Berna

Broj poruka : 5369
    Godina : 32
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

Re: Klempave usi :( please help :P

Počalji  Berna taj Pet 29 Mar 2013, 14:45

Sedacija - uspavljivanje psa na krace vreme, davanje sedativa kako bi bio miran i kako bi mogla da se obavi neka kraca intervencija - npr usivanje, rendgensko snimanje, ciscenje zuba i sl. Za razliku od totalne anestezije koja se daje prilikom ozbiljnijih intervencija koje duze traju. Zapravo sedacija, totalna anestezija i eutanazija postizu se istim supstancama (to su ljudski sedativi) samo se razlikuje u kolicini ubrizgane supstance.

Resenje za tepih je tepih u boji psa Wink

zampa

Broj poruka : 260
    Godina : 33
    ime psa : Badu
    Datum upisa : 29.04.2012

Počalji  zampa taj Pet 29 Mar 2013, 14:52

Berna ::

cheers cheers cheers

Nade
    moderator

Broj poruka : 553
    Godina : 25
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

Počalji  Nade taj Pet 29 Mar 2013, 15:25

Berna ::Sedacija - uspavljivanje psa na krace vreme, davanje sedativa kako bi bio miran i kako bi mogla da se obavi neka kraca intervencija - npr usivanje, rendgensko snimanje, ciscenje zuba i sl. Za razliku od totalne anestezije koja se daje prilikom ozbiljnijih intervencija koje duze traju. Zapravo sedacija, totalna anestezija i eutanazija postizu se istim supstancama (to su ljudski sedativi) samo se razlikuje u kolicini ubrizgane supstance.

Moram da te koregiram, ne sve su ljudski sedativi Wink

Berna

Počalji  Berna taj Pet 29 Mar 2013, 15:46

Hehe, verujem da si u pravu, ne znam koji se najvise koriste obzirom da ih sigurno ima raznih, ali npr. barbiturati se koriste u sedativima za ljude, kao i priliko sedacije, anestezije i eutanazije malih zivotinja.

ViPns

Broj poruka : 1158
    Godina : 39
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

Počalji  ViPns taj Pet 29 Mar 2013, 17:41

Ne slazem se da klizave plocice,parket i stepeniste imaju bilo kakve veze sa nastankom displazije kod zdravih jedinki,ali mogu da dovedu do drugih ozbiljnih povreda,pa ih svakako treba izbegavati! Sto se tice prevelikog fizickog napora moje misljenje je da ne treba psa nikada "forsirati",ali od viska aktivnosti mu nista nece faliti,naravno ako postoji sansa da je pas nasledio sklonost ka nastanku displazije (roditelji nemaju snimke kukova i laktova) treba se suzdrzati od velike aktivnosti dok se ne utvrdi stanje kukova (verodostojni snimci su tek posle godinu dana starost), jer samo kod obolelih jedinki aktivnost moze pogorsati stanje.
    Sto se tice tvog pitanja sta bi trebalo da radis sa svojim psom da bi bio dobar na izlozbi,apsolutno nista sto ne bi trebalo da radis sa psom koji ne ide na izlozbe.Normalna fizicka aktivnost i kvalitetna hrana uslov su da tvoj pas bude zdrav (sto je najvaznije) i to je sasvim dovoljno i za izlozbe ako ima genetske predispozicije za to.
    Sto se tice pitanja da li tvoj pas ima izgled kakav se ocekuje od labradora,neki su ti clanovi vec odgovorili,ali posto slike nisu bas merodavne najbolje bi bilo da posetis neku izlozbu,pogledas pozitivno ocenjene pse njegovog uzrasta i sam procenis. Sledece nedelje 07.04. izlozba je u Novom Sad-u (aerodrom Cenej),dodji pa pogledaj sam,ako procenis da vredi 13.07. je izlozba u Karlovcima,tada ce Nole vec moci u razred mladih pa ces cuti i misljenje sudije sto je mnogo merodavnije od nasih misljenja na osnovu slika!

Nade
    moderator

Broj poruka : 553
    Godina : 25
    ime psa : Pepa
    Datum upisa : 10.11.2011

Počalji  Nade taj Pet 29 Mar 2013, 17:57

Berna ::Hehe, verujem da si u pravu, ne znam koji se najvise koriste obzirom da ih sigurno ima raznih, ali npr. barbiturati se koriste u sedativima za ljude, kao i priliko sedacije, anestezije i eutanazije malih zivotinja.

Kad kazes barbiturati, to znaci celi 100 strana od farmakologija Wink to je mnogo velika familija na lekova tj analgetika i anestetika.

I Petre ne bih se slozila za tobom za izlozbe, osim ako ne sudi odgajivac. Berna je vec navela da danas je lako uzeti CH a za prolazna ocena i da ne pricamo.

Ben_Bella

Broj poruka : 3047
    Godina : 18
    ime psa : Ben
    ime psa : Bella
    Datum upisa : 12.01.2012

Počalji  Ben_Bella taj Pet 29 Mar 2013, 21:07

Slazem se sa svima, ja Benu pre parenja nisam snimala kukove, ali ga najverovatnije necu pariti. Poslusajte ostale i sami cete dobiti odgovore na sva pitanja... Smile

ViPns

Broj poruka : 1158
    Godina : 39
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

Počalji  ViPns taj Pet 29 Mar 2013, 21:43

E pa nije lako,ja jos nisam video loseg psa koji je uzeo titulu,tj mozda je nekada uzeo losiji pas u odnosu na nekog boljeg kojeg poznajem,ali ni jednom nisam video psa koji je odneo titulu a da nije zasluzio da se koristi u priplodu.
    Setite se Novosadskog CACIB-a prosle godine,kada je Ariel dobila samo peticu i ako je bila jedina u razredu,ali zato sto nije bila raspolozena da radi(posle 8 sati cekanja Mad ),nije dobila titulu!Problem nastaje jer svi na forumima pisu o svojim uspesima,a niko o neuspehu pa se stice utisak "kad god odes na izlozbu vratis se sa titulom"!

Berna

Počalji  Berna taj Pet 29 Mar 2013, 22:07

Ne znam za titule ali za 5ice sigurno znam da se dele sakom i kapom. Dobijaju petice psi koji ne samo nisu za peticu, nego nisu ni za priplod, ali iz aviona!

paun

Broj poruka : 375
    Godina : 40
    ime psa : Ben....
    Datum upisa : 23.01.2011

Počalji  paun taj Pet 29 Mar 2013, 23:35

Ja mislim da se ni 5ce ne dele baš šakom i kapom.

shadyns

Broj poruka : 18
    ime psa : NOLE
    Datum upisa : 22.03.2013

Počalji  shadyns taj Ned 31 Mar 2013, 10:32

ViPns ::Ne slazem se da klizave plocice,parket i stepeniste imaju bilo kakve veze sa nastankom displazije kod zdravih jedinki,ali mogu da dovedu do drugih ozbiljnih povreda,pa ih svakako treba izbegavati! Sto se tice prevelikog fizickog napora moje misljenje je da ne treba psa nikada "forsirati",ali od viska aktivnosti mu nista nece faliti,naravno ako postoji sansa da je pas nasledio sklonost ka nastanku displazije (roditelji nemaju snimke kukova i laktova) treba se suzdrzati od velike aktivnosti dok se ne utvrdi stanje kukova (verodostojni snimci su tek posle godinu dana starost), jer samo kod obolelih jedinki aktivnost moze pogorsati stanje.
    Sto se tice tvog pitanja sta bi trebalo da radis sa svojim psom da bi bio dobar na izlozbi,apsolutno nista sto ne bi trebalo da radis sa psom koji ne ide na izlozbe.Normalna fizicka aktivnost i kvalitetna hrana uslov su da tvoj pas bude zdrav (sto je najvaznije) i to je sasvim dovoljno i za izlozbe ako ima genetske predispozicije za to.
    Sto se tice pitanja da li tvoj pas ima izgled kakav se ocekuje od labradora,neki su ti clanovi vec odgovorili,ali posto slike nisu bas merodavne najbolje bi bilo da posetis neku izlozbu,pogledas pozitivno ocenjene pse njegovog uzrasta i sam procenis. Sledece nedelje 07.04. izlozba je u Novom Sad-u (aerodrom Cenej),dodji pa pogledaj sam,ako procenis da vredi 13.07. je izlozba u Karlovcima,tada ce Nole vec moci u razred mladih pa ces cuti i misljenje sudije sto je mnogo merodavnije od nasih misljenja na osnovu slika!

E bash ti hvala na odgovoru i mislim da je tako i najbolje, tako da cu u svakom slucaju da svratim posto sam i ovako iz novog sada.
    Ali posto mislim da Nole malo slabije napreduje od ostalih mislim da cu sacekati sa njegovom prvom izlozbom... on sada ima znaci 7-8 meseci a 20 kila...

Sponsored content

Počalji  Sponsored content Danas u 09:06

Sada je Uto 06 Dec 2016, 09:06