Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Dolly - Princeza

Share

jasmina79

Broj poruka : 1381
    Godina : 37
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

Re: Dolly - Princeza

Počalji  jasmina79 taj Uto 04 Maj 2010, 19:26

Nekad i sudije znaju da valjaju gluposti....sto se mene tice labrador ili ne ona je meni prelijepa....

thedule

Broj poruka : 400
    Godina : 36
    ime psa : Alba
    ime psa : Bardo
    Datum upisa : 30.11.2009

Počalji  thedule taj Uto 04 Maj 2010, 21:48

nisam sudija za labradore, ali pored genetskog testa mozes da utvrdis jednostavno da li ima veze sa labradorima prostim pregledom da li ima plovne kozice izmedju prstiju...

inace, meni po slikama lici na labradora, i to field tipa, i vidim da ima karakteristiku zutih labradora u vidu bele "ogrlice" na vratu... tako da pre mislim da se sudija "malo" prevario ili sto isto moze da se desi, da je diskvalifikovao psa da bi neki drugi pobedio....

Sladja

Broj poruka : 537
    Godina : 42
    ime psa : Sem,Dasha,Allegra
    ime psa : Crni,Bello,Megy
    Datum upisa : 14.09.2008

Počalji  Sladja taj Sre 05 Maj 2010, 09:46

VLADA M ::Kupio sam je u Valjevu, ne sa namerom da imam izložbenog laba već ljubimca, ali sam po svemu sudeći mogao i da udomim i neku kucu iz azila (što je verovatno i bilo bolje), mada mi je sada teško da zamislim da Doli nije tu... Ne bih da javno pominjem imena, da ne bi neko imao osnova za kontratužbu!

P.S. Sada mi je takodje jasno i zašto je u Valjevu osnovano drugo kinološko društvo. Nekom se smučilo od korupcije i mutnih radnji!

Vlado, na balkankinology ste postavljali pitanja vezana za Doli i mislim da ste dobili krajnje iskren odgovor da Doli moze biti idealan ljubimac ali nije izlozbeni primerak.I sami kazete da ste hteli ljubimca..
    Ja nisam pratila ocenjivanje zenki i nisam videla Doli na izlozbi,mada mislim da nije bas morala biti diskvalifikacija vec losija ocena,al' sudija je sudija,mozemo mi da pricamo ste hocemo..
    Svi mi volimo svoje pse i nama su najlepsi,al' ipak postoji razlika izmedju izlozbenog psa i ljubimca,sto mozete i sami proceniti ,naravno ako zelite da vidite...

Sudija uopste ne mora diskvalifikovati psa da bi drugi pobedio,kao sto kaze "Thedule"....

nera

Broj poruka : 108
    Godina : 51
    ime psa : nera
    Datum upisa : 15.04.2010

Re:Dolly-Princeza

Počalji  nera taj Sre 05 Maj 2010, 11:58

Zdravo Vlado. Nisam bila u gradu za vreme praznika, pa tek sada saznajem šta ima novo. Verujem da te je ovo "izbacalo" i da ti je svašta prolazilo mislima, ali u celoj situaciji me raduje što si rekao da je tvoja ljubav prema njoj sada i veća. Naravno, tako i treba da bude. Nešto slično se i meni desilo (ali ne u toj meri: izložba,diskvalifikacija, isl., zato sam zapitkivala za oblik glave-ako se sećaš). Nera ima one plovne kožice, zatim još neke karakteristike vezane za labove, ali nije mi više bitno! Najbitnija mi je naša ljubav koju rečima ne mogu opisati!!! Dobro razmisli oko tužbe i svega onog što ona povlači za sobom. Iskreno, u ovakvoj državi kakva je naša trenutno, ne verujem nikome, pa ni sudu, sudijama itd. Za sada su za mene lično SVI mafija, pitanje je koliko su povezani i čega sve tu ima. I sam kažeš "da je kod vas osnovano drugo kinološko društvo, da se nekom smučilo od korupcije i mutnih radnji". Obijati sudske pragove zahteva vreme, novac, debele živce...SVE TO UPOTREBI ZA SVOJU DOLLY! Došlo je vreme "DA HIJENE LAJU, A LJUDI DA ĆUTE","DA SE ODVOJI ŽITO OD KUKOLJA". Možda nisam u pravu, priznajem. Ukoliko se i odlučiš za tužbu, svakako te podržavam. Samo te iskreno molim da dobro razmisliš. Nadam se najboljem za tebe i Dolly queen !!!!!!!

VLADA M

Broj poruka : 147
    Godina : 34
    ime psa : Dolly
    Datum upisa : 22.11.2009

Počalji  VLADA M taj Sre 05 Maj 2010, 14:57

Sladja ::
    VLADA M ::Kupio sam je u Valjevu, ne sa namerom da imam izložbenog laba već ljubimca, ali sam po svemu sudeći mogao i da udomim i neku kucu iz azila (što je verovatno i bilo bolje), mada mi je sada teško da zamislim da Doli nije tu... Ne bih da javno pominjem imena, da ne bi neko imao osnova za kontratužbu!

P.S. Sada mi je takodje jasno i zašto je u Valjevu osnovano drugo kinološko društvo. Nekom se smučilo od korupcije i mutnih radnji!

Vlado, na balkankinology ste postavljali pitanja vezana za Doli i mislim da ste dobili krajnje iskren odgovor da Doli moze biti idealan ljubimac ali nije izlozbeni primerak.I sami kazete da ste hteli ljubimca..
    Ja nisam pratila ocenjivanje zenki i nisam videla Doli na izlozbi,mada mislim da nije bas morala biti diskvalifikacija vec losija ocena,al' sudija je sudija,mozemo mi da pricamo ste hocemo..
    Svi mi volimo svoje pse i nama su najlepsi,al' ipak postoji razlika izmedju izlozbenog psa i ljubimca,sto mozete i sami proceniti ,naravno ako zelite da vidite...

Sudija uopste ne mora diskvalifikovati psa da bi drugi pobedio,kao sto kaze "Thedule"....

Sladjo, mislim da sam i napisao da je meni sasvim jasno da Dolly nije izložbeni kvalitet, ali sam kupio "čistog labradora"- a Dušan Paunović (bespredmetno je pričati o njegovom kvalitetu) tvrdi da je ona MEŠANAC i da treba tužiti! Na samoj izložbi meni je bilo jasno - ONA NE SME DA DOBIJE POZITIVNU OCENU!

Inače nju su sve vreme opsedala deca i odrasli da je maze, jer je i na prvi pogled stvorenje koje nemoguće ne voleti i cela moja porodica je prihvatila kao ravnopravnog člana!

Dakle, uopšte se ne bunim zbog diskvalifikacije, naprotiv!

P.S. Inače mi je bilo zao prelepih labova (na izložbi) koje vlasnici očito ne tretiraju najbolje, sa zapuštenom dlakom, bez sjaja, van kondicije (a vidi se da imaju veliki potencijal) i onda se bune zbog niže ocene!

Suspect

Sladja

Počalji  Sladja taj Sre 05 Maj 2010, 16:12

Vlado,na izlozbama svasta moze da se vidi...Meni se ipak cini da je ona cistokrvni labrador kako kazes,zato mi i nije jasno zbog cega diskvalifikacija...Sta ti je tacno napisao u o.listi...Jel ima negde postavljen njen rodovnik,bas bih volela da ga vidim....

Berna

Broj poruka : 5369
    Godina : 32
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

Počalji  Berna taj Sre 05 Maj 2010, 16:15

Vlado,na izlozbama svasta moze da se vidi...Meni se ipak cini da je ona cistokrvni labrador kako kazes,zato mi i nije jasno zbog cega diskvalifikacija...Sta ti je tacno napisao u o.listi...Jel ima negde postavljen njen rodovnik,bas bih volela da ga vidim....

VLADA M :: otac Dijego, deda BERO OD RUDINE i pradeda ROARING FOR TIES OF TINTAGEL WINDS ... Dosta predaka počinje sa MALLORN`S ... ili se završava sa ...OF TINTAGEL WINDS .

Ja se slazem sa Sladjom...

Berna

Počalji  Berna taj Sre 05 Maj 2010, 16:22

PS. Evo Vlado, nasla sam link odgajivacnice Tintagel Winds. Pogledaj malo njihove pse, a pogotovo one starije. Vidim da su ih odgajali za dual champions, ima ih dosta koji podsecaju na Dolly

http://www.twlabradors.com/index_e.html

Pozdrav!

VLADA M

Počalji  VLADA M taj Sre 05 Maj 2010, 20:50

Opis psa: "Pas nijednom svojom karakteristikom ne odaje karakter. rase i ne može se pozitivno oceniti!" pale
    DUŠAN PAUNOVIĆ
    FCI JUDGE

Sladja

Počalji  Sladja taj Sre 05 Maj 2010, 22:50

Bas mi malopre suprug isprica da je video Doli,kao i da je sudija rekao da stoji iza toga da nije labrador...Stvarno ne znam sta da ti kazem...
    Cuvaj je kao ljubimca....

Jepur0
    moderator

Broj poruka : 534
    Godina : 22
    ime psa : Leo
    Datum upisa : 09.01.2010

Počalji  Jepur0 taj Čet 06 Maj 2010, 12:16

Taj sudija izgleda da nema pojma.. Very Happy

Berna

Počalji  Berna taj Čet 06 Maj 2010, 13:53

Jepur0 ::Taj sudija izgleda da nema pojma.. Very Happy

Hahaha, slazem se Wink
    Sta bi rekao za ovog

The Hon. A. Holland-Hibbert's Labrador Sentry

Jepur0
    moderator

Broj poruka : 534
    Godina : 22
    Datum upisa : 09.01.2010

Počalji  Jepur0 taj Čet 06 Maj 2010, 15:11

Hmmm, mozda bi rekao da je to krava? lol! lol! lol!

VLADA M

Počalji  VLADA M taj Čet 06 Maj 2010, 15:55

Hm, možda bi trebalo da potražim i drugo mišljenje...!?
    Ako je ovaj crni lab onda je Dolly lab šampion Suspect.

Paunović je odgajivač čivava (ako se ne varam imao je i šampione Evrope), pa možda ima i "previsoke estetske standarde".

Ima li ko iskustva sa Milanom Milanovićem koji sudi u Mladenovcu VIII FCI grupu (ne bih prijavljivao Doli da se takmiči već samo da je čovek pogleda i kaže svoje mišljenje)?

Berna

Počalji  Berna taj Čet 06 Maj 2010, 16:17

Pazi Vlado, ti naravno mozes da potrazis i drugo misljenje. Ja se NIKAKO NE SLAZEM sa misljenjem ovog sudije i to tako JEDNOSTAVNO I OLAKO izjavljivanje da je neki pas MESANAC. Svako ko se bavi kinologijom, a pogotovo ako je kinoloski sudija, treba da zna nesto malo i o istoriji rase koju procenjuje. Ma koliko delovalo cudno, ovo je slika tipicnog labradora nekada... standardi se naravno menjaju, ali nasi danasnji labovi i dalje nose gene svojih predaka - koji su izgledali bas kao crni lab sa slike!

Da je rekao bilo sta - da je diskvalifikovana zbog debljine repa, glave, velikih usiju, ja bih se mozda i slozila... ali da je diskvalifikovana zato sto nije labrador? Hmmmm... Suspect

PS. Zasto vam je bitna pozitivna ocena? Planirate da je parite ili cisto da znate?

VLADA M

Počalji  VLADA M taj Čet 06 Maj 2010, 17:48

Planirao sam da se jedno ošteni, da bi Doli imala društvo (jednu ćerkicu za igru), a ostale da poklonim. Danas sam se raspitivao oko sterilisanja i dobio savet da to ne radim u ovom stadijumu njenog razvoja, jer bi drastično porasle šanse da dobije rak Rolling Eyes .

Videćemo, svakako bih ostale mališane lakše udomio sa papirima nego bez njih, ali ako budu na majku otimaće se za njh lol! lol! lol!

nera

Re:Dolly - Princeza

Počalji  nera taj Čet 06 Maj 2010, 17:58

To je i moj vet. rekao. Savetovao me je da je parim na treće ili četvrto teranje (tada bi imala dve godine), a potom sterilizacija. Navodno, onda im ništa neće smetati. Šta si odlučio povodom tužbe? Jesi li kontaktirao ljude od kojih si kupio Dolly? Dobra ti je ideja da čuješ i drugo mišljenje.

VLADA M

Počalji  VLADA M taj Čet 06 Maj 2010, 18:13

Popričao sam sa ženom iz KD Valjeva i konstatovali smo da se u ovoj zemlji ne mogu osuditi ni zločinci, a kamoli "prevara". Takodje, prilično sam uveren da me nisu namerno prevarili. Nemam tenutno snage da sa njima pričam, jer smo se svi tek smirili, pa nek legne sve još malo. Wink Videćemo... Cool

nera

Re:Dolly-Princeza

Počalji  nera taj Čet 06 Maj 2010, 18:37

VRLO PAMETNO!!! Videćeš, biće sve dobro.Za prelepu labradorku Dolly jedan flower

Berna

Počalji  Berna taj Čet 06 Maj 2010, 19:50

Ne znam sta da vam kazem za tu sterilizaciju... svako prica svasta... te da je potrebno pariti, te da nije potrebno... to je jedan od razloga sto sam se i odlucila za muzjaka...

Elem, cula sam i ja da ne bi trebalo raditi sterilizaciju pre 1 i 2 teranja jer su onda vece sanse da kuja dobije rak dojke, a ako se sterilizacija uradi nakon 3. teranja, onda su sanse manje. Ali nisam sigurna da li to ima bilo kakve veze sa time da li je kuja parena ili ne?

IgorKiM

Broj poruka : 126
    Godina : 44
    Datum upisa : 25.03.2010

Počalji  IgorKiM taj Sub 15 Maj 2010, 13:02

Zdravo Vlado,
    Nisam poseciovao tvoj post neko vreme pa nisam ni bio upucen u problematiku sa izlozbom. Neznam da li si (smo) prevareni od strane odgajivaca ali bih voleo da to ispitamo ako je to nekako moguce. Da li su rodovnici (pedigre)legalni, da nisu nesto menjani ili lazni. Ja nisam vodio psa ni na koju izlozbu ali planiram kad on malo odraste. Da li si ti dosao do nekog odgovora, zasto, kako itd. Na osnovu toga sta se pise po netu, slikama crnih labradora ne vidim da je moj lab nesto drugaciji. Izgleda potpuno isto kao i svi drugi a pritom i ima sve karakterisike jenog laba. Kako bi ja mogao da proverim da li je sve u redu sa mojim labom?
    Kao i ti i ja sam kupio psa iskljucivo kao kucnog ljubimca ali smatram da ako placas psa onda se ocekuje da dobijes to sto si platio, mozda ne vrhunskog laba ali LABA.
    Pozz

VLADA M

Počalji  VLADA M taj Sub 15 Maj 2010, 17:08

Hm, pa jedino da radimo DNK-analizu i naravno da to sami platimo! Šta piše kod vas u rodovniku, ko su roditelji (može i na pp)?
    Trenutno mi je jedino važno da je Doli srećna i zdrava, a za društvo koje sam planirao da ima videćemo...
    Ja sam na izložbi pričao sa odgajivačima, ali pre ocenjivanja, a posle ne!

Ono što je dobro za vas, Leo nije iz istog legla tako da je valjda kod njega sve ok - on mi jako lepo izgleda Very Happy !

Sladja

Počalji  Sladja taj Pon 17 Maj 2010, 10:50

Evo, ovo sam prenela sa Labrador portala,cisto da budete u toku sa desavanjima na izlozbama,da vidite da je moguce sve i svasta...

Re: CAC Valjevo 1.5.2010.

Počalji od Djuka Juče u 9:54 am
    Evo, bila je emisija "Moj ljubimac" na RTS-u i reportaža sa ove izložbe... Osim ponosnog Slavka Smile, videla se i jedno zanimljivo dodeljivanje titule... Naime, JBIS je dobio labrador retriver koji nije osvojio ni PRM, crni pas, ime ne znam, ali na TV-u rekoše da se zove Atos, verovatno misleći da je to Daddemma Atos koji je osvojio PRM. Kod ženki je PRM i JBOB bila Daddemma Armada, tako da ni ona nije bila u izboru. Eto šta se sve dešava na ovakvim i sličnim izložbama.

VLADA M

Počalji  VLADA M taj Pon 17 Maj 2010, 14:02

Sladja ::Evo, ovo sam prenela sa Labrador portala,cisto da budete u toku sa desavanjima na izlozbama,da vidite da je moguce sve i svasta...

Re: CAC Valjevo 1.5.2010.

Počalji od Djuka Juče u 9:54 am
    Evo, bila je emisija "Moj ljubimac" na RTS-u i reportaža sa ove izložbe... Osim ponosnog Slavka Smile, videla se i jedno zanimljivo dodeljivanje titule... Naime, JBIS je dobio labrador retriver koji nije osvojio ni PRM, crni pas, ime ne znam, ali na TV-u rekoše da se zove Atos, verovatno misleći da je to Daddemma Atos koji je osvojio PRM. Kod ženki je PRM i JBOB bila Daddemma Armada, tako da ni ona nije bila u izboru. Eto šta se sve dešava na ovakvim i sličnim izložbama.

Da, Dusan verovatno nije dalje imao uticaja, posle svog sudjenja. I kao sto on rece "OVO JE SRBIJA"... affraid

Berna

Počalji  Berna taj Pet 21 Maj 2010, 21:30

Izvinjavam se sto pokrecem opet temu ali me je jako zainteresovalo... takodje sam primetila koliko su kriterijumi procene relativni.

Ovaj odgajivac "Blackthorn Gundogs" odgaja labradore iskljucivo za lov. LM, koristi lovne linije i sampione u lovu. Ako pogledate njihove pse, videcete koliko odudaraju od standarda (kao i svaki radni labrador). Medjutim, odgajivac je te svoje pse vodio na izlozbe morfologije. Oni su svi dobili ili prolaznu ocenu, ili "vrlo dobar" i to na CACIB-u.

http://www.blackthorn.hu/keret.htm

Sponsored content

Počalji  Sponsored content Danas u 09:06

Sada je Uto 06 Dec 2016, 09:06