Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Upala usiju

Share

Sing_it_back

Broj poruka: 10
    Datum upisa: 14.09.2008

Upala usiju

Počalji  Sing_it_back taj Ned Sep 14, 2008 3:16 pm

Kazu da je bas cesta za labradore, ono poznato crvenilo, svrab i prepoznatljivi miris u usima (da, cak sam i pomirisao). Cini mi se da je mog Maksa to vise puta snaslo nego retka stolica (salim se, ne tako cesto, ali ipak). Sve u svemu, pre sam ga svaki put vodio do veta, sad uzmem kapi Otex i pali...
    Jer se desava i vasim psima?

johnyAstor
    Admin

Broj poruka: 1703
    ime psa: Astor
    Datum upisa: 13.09.2008

Re: Upala usiju

Počalji  johnyAstor taj Ned Sep 14, 2008 3:19 pm

Naravno,Miljane,zar ne znas(salim se naravno)....

imali smo 3-4 puta,a ostali?

dita

Broj poruka: 46
    Godina: 34
    ime psa: Dita
    Datum upisa: 17.09.2008

Počalji  dita taj Sre Sep 17, 2008 12:18 pm

Sing_it_back ::Kazu da je bas cesta za labradore, ono poznato crvenilo, svrab i prepoznatljivi miris u usima (da, cak sam i pomirisao). Cini mi se da je mog Maksa to vise puta snaslo nego retka stolica (salim se, ne tako cesto, ali ipak). Sve u svemu, pre sam ga svaki put vodio do veta, sad uzmem kapi Otex i pali...
    Jer se desava i vasim psima?
    Cao, ja sam Milun, apsolvent sam veterine, volontiram par gpodina u jednoj ordinaciji u beogradu(ofk beograd stadion) i frizer sam za pse. Moja devojka ima Ditu-prelepu crnku staru 14 god, do sada nije imala problem sa usima i nadam se da nece. tacno je da su usi cest i mucan problem rasa sa oborenim usima, lecenje je tesko i dugo ali osnova uspesnog lecenja je da nadjemo uzrok sto naravno podrazumeva odlazak kod veta, brisevi pregledi antibiogram pa borba sa uzrocnikom. Sami da stavljate kapi, masti kreme samo zalece upalu koja ce se sigurno vratiti

thedule

Broj poruka: 400
    ime psa: Alba
    ime psa: Bardo
    Datum upisa: 30.11.2009

Počalji  thedule taj Pet Jan 15, 2010 1:24 pm

Evo, danas bili kod veterinara, i Alba ima upalu uva uzrokovanu gljivicama. dobila je bocu, uvo je ocisceno i namazano nekom mascu, sutra i prekosutra jos po jednu i posle toga 10 dana kapi u usi.

pre par dana je povremeno tresla glavu, ali nisam tome pridavao znacaj, dok nocas oko 3 nije pocela da trese glavu i da cese uvo i da cvili. pogledao sam joj usi i jedno je bilo normalno cisto, a u drugom je bilo kao neke crne prljavstine, pa sam probao da ocistim stapicem za usi, i video da je uvo unutra crveno, i naravno cim sam ustao vodio je kod veterinara.

dakle, ako pas trese glavu kao posle kupanja, proverite mu odmah usi, iako to slatko izgleda, kada pocne neprestano da trese glavu stvar postaje ozbiljna

jasmina79

Broj poruka: 1381
    Godina: 35
    ime psa: Dante
    Datum upisa: 26.09.2008

Počalji  jasmina79 taj Pet Jan 15, 2010 4:05 pm

Na svu srecu Dante nikad nije imao problema sa upalom usiju.....jos ga je to trebalo snaci....kada bi se to desilo ipak bi potrazila pomoc veterinara....medicinska sam sestra pa znam sta znaci lijecenje na svoju ruku(iako je to u dobroj namjeri)...Ja sama zbrinjavam kod Dantea manje posjekotine...ogrebotine....proljeve....i slicno.....a za nesto ozbiljnije pogotovo ako se ponavlja ipak potrazim veterinara

johnyAstor
    Admin

Počalji  johnyAstor taj Pet Feb 05, 2010 2:39 pm

Astor mesecima ima hroncnu upalu na levom uvetu... Sipali kapi, cistili itd.... Ali,nista... Smiri se sat - 2 i opet, opet i opet... Isli smo vetu na nedelju dana... I onda smo otkrili slededje: Astoru je duz celog srednjeg uha "zasumljeno", i te dlake izazivaju upalu... Kazu da sto je stariji bice sve gore... Resenje: ovih dana dolazi neki plasticni hirurg, ako ne uspe on nista da uradi, morace da mu vade srednje uho, gde ostaje 100% gluv(a mi to bas i ne bismo voleli)... Tako da, sta bude - bice...

jasmina79

Počalji  jasmina79 taj Pet Feb 05, 2010 10:17 pm

zao mi je Akija....nadam se se da sve proci ok

johnyAstor
    Admin

Počalji  johnyAstor taj Pet Feb 05, 2010 11:08 pm

Da, i ja... Sad

yovanna

Godina: 31
    ime psa: Bea
    Datum upisa: 10.05.2009

Počalji  yovanna taj Pet Feb 05, 2010 11:33 pm

Crying or Very sad
    Zao mi je sto vam se to desava,nadam se da ce biti sve dobro!Drzim fige!Javite sta se desava.

Ferhatinho

Broj poruka: 343
    Godina: 28
    ime psa: Eddie
    ime psa: eddie
    Datum upisa: 05.08.2009

Počalji  Ferhatinho taj Sub Feb 06, 2010 2:36 pm

johnyAstor ::Astor mesecima ima hroncnu upalu na levom uvetu... Sipali kapi, cistili itd.... Ali,nista... Smiri se sat - 2 i opet, opet i opet... Isli smo vetu na nedelju dana... I onda smo otkrili slededje: Astoru je duz celog srednjeg uha "zasumljeno", i te dlake izazivaju upalu... Kazu da sto je stariji bice sve gore... Resenje: ovih dana dolazi neki plasticni hirurg, ako ne uspe on nista da uradi, morace da mu vade srednje uho, gde ostaje 100% gluv(a mi to bas i ne bismo voleli)... Tako da, sta bude - bice...

zao mi je, ali probaj smanjiti brigu pa ce biti bolje sigurno Sad

Berna

Broj poruka: 5087
    Godina: 29
    ime psa: Cookie - Kuki
    Datum upisa: 25.07.2009

Počalji  Berna taj Ned Feb 07, 2010 9:28 pm

Drzim fige da bude sve ok!

Kuki je imao jednom upalu uva, sad mu s vremena na vreme sipam kapi za usi.
    Usi su im bas osetljive...

thedule

Počalji  thedule taj Uto Feb 09, 2010 8:08 pm

johnyAstor ::Astor mesecima ima hroncnu upalu na levom uvetu... Sipali kapi, cistili itd.... Ali,nista... Smiri se sat - 2 i opet, opet i opet... Isli smo vetu na nedelju dana... I onda smo otkrili slededje: Astoru je duz celog srednjeg uha "zasumljeno", i te dlake izazivaju upalu... Kazu da sto je stariji bice sve gore... Resenje: ovih dana dolazi neki plasticni hirurg, ako ne uspe on nista da uradi, morace da mu vade srednje uho, gde ostaje 100% gluv(a mi to bas i ne bismo voleli)... Tako da, sta bude - bice...

sad sam citao malo na netu na par sajtova, i kazu da je kod takvih slucajeva neophodno redovno "skracivanje" dlaka u srednjem uvu.

inace, bio sam juce kod veta, i ima aparatic onaj za pregled usiju, ali ovaj ima kao stipaljnku, tj, moze da se rasiri, pa onda kroz njega udje pinceta, ili stapic za ciscenje usiju, pa je on na taj nacin mojoj Albi ocistio uvo, tako da se raspitaj kod veterinara da li moze da se te dlake samo "potkresuju" redovno...

bolje to nego da mu vade srednje uvo

johnyAstor
    Admin

Počalji  johnyAstor taj Sub Feb 13, 2010 9:30 am

Vazi,videcemo... Treba danas da odemo...

jasmina79

Počalji  jasmina79 taj Sub Feb 13, 2010 10:18 am

Sta drugo da kazem osim sretno.....stvarno mi je zao Akija.... Sad

thedule

Počalji  thedule taj Ned Feb 21, 2010 10:07 pm

Dakle, evo rezultata istrazivanja protiv suge usiju:

pet drop - posle 10 dana blag napredak
    benzoderm - posle 5 dana znatan napredak
    pet drop jos 10 dana - i dalje vrlo blag napredak
    benzoderm jos 3 dana - na spoljnom delu uva nema uopste crvenila, unutar uva vrlo malo "crnila"

dakle, iako sam prvo mislio da je benzoderm prevara, ispade bolji od pet dropa...

Sada je Pet Apr 25, 2014 8:04 am