Forum • Labrador fan club

Labradorizuj se na Labrador fan club-u!!!
Ukoliko imate problema na naslovnoj strani,što Vam se cela naslovna stranica pomera sa desna na levo,pokusajte umesto ,,internet explorer'a" da koristite ,,operu" ili ,,mozilla firefox". Nešto više o tome pročitajte u forumu ,,kritike,ideje,pohvale,obavestenja..." u temi ,,savet u vezi sa internet explorer-om".
Hvala na razumevanju.
LFC Team

Kad je trebalo da odemo kod veterinara...

Share

Berna

Broj poruka : 5369
    Godina : 32
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

Kad je trebalo da odemo kod veterinara...

Počalji  Berna taj Pet 17 Sep 2010, 12:39

Ideja je da na jedno mesto skupimo zbog cega smo sve vodili nase pse kod veterinara. Mozda bi bilo korisno za sve koji razmisljaju da uzmu pse, u ovom slucaju labradore.

Kod svake rase postoje neke genetske predodredjenosti na pojedine bolesti, ali se kroz zivot psa tu i tamo provuku i mnoge druge. Kroz sta ste prosli sa vasim psima? Bolesti koje imam u vidu nisu samo genetske, nego i sredinske (virusi, bakterije, paraziti), kao i alergije razne.

Bilo bi dobro napisati starost psa, ako se secate sa koliko se godina koja bolest pojavila, odakle je pas kupljen/udomljen, sa papirima ili bez, da li su roditelji imali snimak kukova/laktova, koji su rezultati snimaka (ako je poznato), da li su pregledani za retinalnu displaziju, i sve sto vam ostalo padne na pamet a smatrate da bi bilo korisno da se zna.

Evo ja da pocnem.

Kuki je star 4 godine, potice od odgajivaca (koji nema registrovanu odgajivacnicu), nije mi poznato da li su roditelji imali snimljene kukove, ali su bili ocenjeni i stenci su imali papire.

Zdravstveni problemi (do sad):

1. Proliv - jos kao stene je imao proliv, a i kasnije se cesto pojavljivao. Veterinar mi je napomenuo da izbacim konzerve za pse iz ishrane i da ga hranim granulama koje mu odgovaraju. Tako je i ucinjeno, vec pola godine nismo imali problema sa ovim *kuc kuc*

2. Zapaljenje uha - sa oko godinu dana je poceo da intenzivno trese glavom, usi su mu bile crvene i imale su neprijatan miris. Preventivno usi cistimo epi-otic kapima i vatom.

3. FAD (alergija na ujed buve) - proslog leta, kad je Kuki imao 3 godine, imali smo veliki problem sa buvama.

4. Konjuktivitis - jedno oko je pocrvenelo i pojacano krmeljalo, Kuki je imao oko 3.5 godine.

5. Distorzija kolena (istegnuce ligamenta) - koje je najverovatnije bilo genetski predisponirano. Koleno je operisano pre 3 meseca i sad je u redu *kuc kuc*

Sasska

Broj poruka : 1213
    Godina : 35
    ime psa : Ra
    Datum upisa : 08.09.2010

Re: Kad je trebalo da odemo kod veterinara...

Počalji  Sasska taj Pet 17 Sep 2010, 13:14

Ra, star oko 2 godine, usvojen sa ulice tako da ne znamo taacnu starost i poreklo.
    1. Mnogooo parazita u crevima
    2. Konjuktivitis - sami resili kamilicom i hloronfenikolom
    3. Epilepsija - za sad ima 4 napada, 1 veliki i 3 mala, nema terapiju. Vet ga za sada prati i proverava i misli posto su napadi sve redji da ce se to povuci samo od sebe ali ako se stanje pogorsa uvescemo terapiju koju ce morati da pije do kraja zivota. Sa terapijom ide i stalno proveravanje leka u krvi i novo enzima u jetri. Za sada dobija kompleks vit B i kuvano zito, vit B znatno pomaze stiti mozdane celije i nervno tkivo. Evo nesto o tome
    http://www.vauvau.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2260:epilepsija-kod-pasa&catid=21:bolesti&Itemid=53
    4. Virusna upala grla - ima sve u topicu jesenja viroza

jasmina79

Broj poruka : 1381
    Godina : 37
    ime psa : Dante
    Datum upisa : 26.09.2008

Počalji  jasmina79 taj Pet 17 Sep 2010, 14:09

Dante dosao u moj dom kada je bio star 3 mjeseca....kupljen od uzgajivaca labova

Cesto smo posjecivali veta....evo nekih vaznijih detalja

1.Proljev-sada to rjesavamo sami

2.Ujed zmije za uho-imao nepunih godinu dana...odmah smo otisli kod veta koji mu je dao serum posto nismo znali o kakvoj zmiji se radi....na svu srecu nije bila otrovnica....sve je dobro proslo osim otecenog uha narednih par sedmica

3.Promjene na kozi u predjelu korjena repa-to se desavalo u periodu od prve do druge godine zivota...crvenilo koze koja je pomalo cijedila bistra sadrzaj....nije bilo gubljenja dlake na tom mjestu....koristili razne lijekove u vidu otopina...masti....i injekcija (ne znam im ni broja) trajalo je od ranog proljeca do kasne jeseni...rekli da ce se ponavljati svake godine kada otopli....evo vec dvije godine nista

4.Piroplazmoza-prokleti krpelji....bio je malo depresivan ali sam to pripisivala pritisku koji predhodi kisi (tada uglavnom spava)...poceo je da mokri krv....dosao vet kuci i dao mu 4 injekcije....sutradan jos dvije....i narednih 7 dana pio je Bactrim sirup i uvin caj...ishrana je bila drugacija to vrijeme....lakse probavljiva...kuhana piletina....riza..supice....na kraju je sve dobro proslo jer je on jak pas koji rijetko kada odbija hranu... Very Happy

5.Pocetna upala pluca-ne bih ni znala da jedan dan nisam primjetila da ne jede slasno kao uvijek....ali je sve pojeo...to mi je bilo sumnjivo jer on uvijek jede kao da mu je to zadnji zalogaj....izmjerila temperaturu koja je bila povisena....otisli vetu na boce....tri sedmice je bio u kuci....

6.Kasalj-suh....i onda izbaci neki bijeli sluzavo-pjenasti sadrzaj...jedna boca i kao rukom odneseno

7.Krvave suze-nije bas bila cista krv ali je bilo dosta crvenkasto...razlog je bila prasina iz sljunka ispred boksa koji je sprecavao da se pravi blato....dok je kisa isprala i krvave suze su nestale

8.Rasjecena sapa-koja nije zarasla jer je bilo na jastucicu pa se malo upalila....jedna boca i neki sprej i stvar rijesena za 2-3 dana...sprej kada se nanese ima boju tinte i nakon par sekundi se osusi i upije u kozu tako da se moze kvasiti i nece se isprati...ako neko zna kako se zove molila bih da mi kaze jer je to super stvar za rane

Eto to su neki problemi koji su bili ozbiljniji a ostali su bili bezazleni koji su bili popraceni posjeti vetu zbog mog neznanja i straha

ViPns

Broj poruka : 1158
    Godina : 39
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

Počalji  ViPns taj Pet 17 Sep 2010, 23:17

Ariel sada ima 6 meseci, do sada (osim povreda) imali smo problema jedino sa konjuktivitisom koji smatramo da potice jos od legla ili ranog dolaska kod nas (6 nedelja),jer su joj oci cesto bila crvene. Tadasnji veterinar je rekao da je to normalno. Nakon dva meseca (3 ipo m. starosti) pojavio se zeleni krmelj u medjuvremenu promenili veta koji je rekao da smo trebali ranije doci i da je vec u poodmakloj fazi. Lecili ispiranjem sa fizioloskim rastvorom kapima (zaboravih ime) i nekom mascu koju smo sa velikom mukom stavljali u oci. Nakon mesec dana muke i izostanka kupanja malo se povuklo. I dalje cesto ispiramo oci kamilicom i fiz. rastvorom (po savetu veta) i samo ublazavamo simptome ali se ne moze u potpunosti izleciti,jer se iznova vraca (naravno u blazem obliku).

Moj savet svima,bez obzira koliko bezazleno izgledalo obavezno posetite veterinara na vreme i pazite pri izboru istog.(odaberite nekog sa preporukom ima ih raznih)

Berna

Broj poruka : 5369
    Godina : 32
    ime psa : Cookie - Kuki
    Datum upisa : 25.07.2009

Počalji  Berna taj Sub 18 Sep 2010, 09:14

Lecili ispiranjem sa fizioloskim rastvorom kapima (zaboravih ime)

Borne kiseline (acidi borici)?
    Hloramfenikol mast

ViPns

Broj poruka : 1158
    Godina : 39
    ime psa : Ariel
    ime psa : Nakoma
    Datum upisa : 29.05.2010

Počalji  ViPns taj Sub 18 Sep 2010, 09:50

Mislim da se mast tako zvala,a kapi se ne mogu setiti.(javicu vam kad se setim) Nije borna kiselina vec fizioloski rastvor. Sa njim smo ispirali oci pre stavljanja kapi (3 puta dnevno) ili masti (jednom dnevno),a sada po potrebi kada god joj se zacrvene oci ili u nedostatku fiz.rastvora cajem od kamilice!

yovanna

Broj poruka : 1381
    Godina : 33
    ime psa : Bea
    Datum upisa : 10.05.2009

Počalji  yovanna taj Sub 18 Sep 2010, 11:20

Mi nismo imali toliko problema...
    ali za sada njveci problem je bio sa 5 meseci je bio kada smo skontali da joj gnoj izlazi iz vagine-gnojna upala mterice strucn naziv sm zboravila-lecenje primala je nekoliko vrta injekcija vadjene vaginllnog brisa dva puta...sada nemamo taj problem vise izlecena je ali treba odratiti ultrazvuk i videti da li u joj ostali zadebljani zidovi materice,cekamo sledece tranje ...ako joj jesu otli zadebljani zidovi materice teko da ce moci ostati skotna...mada veterinar kaze da moze da proba da se leci ,na sta smo mi pristali naravno.

drugo je viroza obicna..

Sponsored content

Počalji  Sponsored content Danas u 12:37

Sada je Sub 03 Dec 2016, 12:37